„Suplementacja EQUAZEN®, to na pewno było ogromne wsparcie, które dopełniło terapię i poprawiło ogólne funkcjonowanie moich dzieci, całej trójki”
Sabina – mama Eryka, Elizy i Emila
Problemy wieku rozwojowego
04

Opóźniony rozwój czytania i pisania

Trudno wyobrazić sobie, jak wyglądałby rozwój dziecka i nauka w szkole bez tej zdolności. Czytanie to klucz, otwierający wszystkie drzwi, za którymi można odkrywać nieograniczone zasoby wiedzy. Daje możliwość poszerzania horyzontów, poprawia zrozumienie otaczającego nas świata. Pozwala na dowolne przemieszczanie się w czasie i miejscu; poznać życie współczesne, przeszłych pokoleń, a nawet znaleźć się w przyszłości.

Stymuluje poszerzanie zakresu słownictwa, wzbogaca mowę i inne zdolności językowe dziecka. Poprzez czytanie poprawia się elokwencja, łatwość wypowiadania się, a to bardzo podnosi poczucie własnej wartości, buduje pewność siebie i pomaga dziecku w poszerzaniu wiedzy i umiejętności.

Podczas czytania dochodzi do jednoczesnej stymulacji wielu obszarów mózgu. Dzięki temu poprawia się koncentracja uwagi i zapamiętywanie opisywanych postaci i zdarzeń. Czytając, w każdej chwili dziecko może zatrzymać się na danym fragmencie tekstu – to sprzyja refleksji, pobudza je do myślenia. Czytanie jest niekończąca się podróżą w krainę wyobraźni. Na tym polega ogromna przewaga czytania nad oglądaniem telewizji czy stron internetowych, gdzie otrzymuje się gotowe, jednoznaczne obrazy i interpretacje. Gdy dziecko ma przed oczami tylko zapisane kartki, jego mózg sam buduje obraz tego, co dzieje się w książce – także rzeczy, których nie można zobaczyć w świecie rzeczywistym. To rozwija wyobraźnię, dlatego jest niezwykle ważne w kształtowaniu osobowości małego człowieka.

Czytanie to podstawowe, uniwersalne i ponadczasowe narzędzie, które daje Twojemu dziecku możliwość rozwoju nie tylko w szkole, ale w każdym środowisku. Pomagając mu w doskonaleniu tej umiejętności, zainwestujesz w jego przyszłość.

Problem opóźnionego rozwoju i czytania
dotyczy Twojego dziecka?
Zajrzyj do naszego poradnika!

ZOBACZ PORADY