„Suplementacja EQUAZEN®, to na pewno było ogromne wsparcie, które dopełniło terapię i poprawiło ogólne funkcjonowanie moich dzieci, całej trójki”
Sabina – mama Eryka, Elizy i Emila

Czym jest EQUAZEN®

Pierwszy oparty na naukowych dowodach, naturalny produkt bogaty w kwas omega – 3 EPA. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Neurologów Dziecięcych.

Właściwości EQUAZEN® zostały potwierdzone w badaniach klinicznych, prowadzonych między innymi w Australii, Wielkiej Brytanii i Szwecji z udziałem ponad 500 uczestników.

W badaniach tych EQUAZEN® był podawany dzieciom i młodzieży z:

  • niską zdolnością koncentracji uwagi,
  • opóźnionym rozwojem mowy,
  • opóźnionym rozwojem czytania i pisania,
  • nieprawidłowościami zachowania (w tym z nadpobudliwością, impulsywnością, agresją).

Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Neurologów Dziecięcych

EQUAZEN® jest znany i stosowany w Polsce już od 15 lat. Na podstawie wyników badań preparat uzyskał rekomendację Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych do stosowania u dzieci i młodzieży z opóźnionym rozwojem mowy, problemami z koncentracją oraz z nadpobudliwością.

Wysokiej jakości składniki spełniające najsurowsze normy

EQUAZEN® zawiera odpowiednio zbilansowane kwasy tłuszczowe omega-3 (EPA, DHA) i omega-6 (GLA) z dużą zawartością EPA. Skład EQUAZEN® oparty jest o naturalne oleje – z mięśni ryb i z wiesiołka. Do wytwarzania EQUAZEN® wykorzystuje się wyłącznie młode sardynki i sardele z odnawialnych ławic z czystych południowych oceanów. Olej z wiesiołka jest naturalnym olejem z pierwszego tłoczenia metodą na zimno.

Oleje zawarte w EQUAZEN® spełniają najsurowsze normy czystości Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Unii Europejskiej. EQUAZEN® charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem stosowania nawet przy długotrwałym stosowaniu – nie zawiera mikroelementów, witamin, środków konserwujących, barwników, sztucznych aromatów, kwasu cytrynowego, substancji słodzących, kazeiny, glutenu.

EPA – kwas eikozapentaenowy; DHA – kwas dokozaheksaenowy; GLA – kwas gamma-linolenowy

Historia powstania EQUAZEN®

Powstanie firmy Equazen, producenta EQUAZEN®, zapoczątkowała praca naukowa profesora Davida Horrobina. Ten wybitny naukowiec, badacz i przedsiębiorca wierzył, że wiele chorób wiąże się z brakiem w ludzkim organizmie odpowiednio zbilansowanej kompozycji kwasów tłuszczowych. Badania nad znaczeniem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 i ich rolą w odpowiednim funkcjonowaniu mózgu rozpoczął na przełomie lat 60 i 70 XX wieku.

Profesor Horrobin jako pierwszy rozdzielił za pomocą estryfikacji kwasy omega-3 EPA i DHA i przeprowadził badania nad ich właściwościami. Wyniki badań wykazały, iż znaczące postępy w zmniejszeniu zaburzeń koncentracji uwagi i nadpobudliwości, były widoczne u osób przyjmujących kwasy omega-3 EPA.

Spuściznę naukową, którą zostawił profesor David Horrobin, kontynuowała jego córka Cathra Horrobin tworząc firmę Equazen, producenta preparatu EQUAZEN®.

Badania kliniczne przeprowadzone na EQUAZEN® udowadniają, że odpowiednia kombinacja wielonienasyconych kwasów tłuszczowych pochodzących z restrykcyjnie wyselekcjonowanych ryb, jest niezbędna przy wspomaganiu koncentracji, eliminowaniu objawów nadpobudliwości czy deficycie uwagi.

EQUAZEN® dostosowany do
wieku i preferencji Twojego dziecka

ZOBACZ WSZYSTKIE PRODUKTY