„Suplementacja EQUAZEN®, to na pewno było ogromne wsparcie, które dopełniło terapię i poprawiło ogólne funkcjonowanie moich dzieci, całej trójki”
Sabina – mama Eryka, Elizy i Emila

Jak powstaje EQUAZEN®

Proces produkcji EQUAZEN® można podzielić na 6 etapów:

1. POŁÓW

Do wytwarzania EQUAZEN® wykorzystuje się wyłącznie młode sardynki i sardele (zmniejsza to ryzyko ich kontaktu z substancjami toksycznymi) z odnawialnych ławic żyjących na terenie czystych południowych oceanów (Spokojnego i Atlantyckiego)

2. CZYSZCZENIE

Proces oczyszczania z protein rozpuszczalnych w wodzie. Do oleju dodajemy sodę, która ułatwia ich usunięcie.

3. MROŻENIE

Proces pozwalający usunąć z oleju, nasycone kwasy tłuszczowe. Olej jest schładzany do temperatury poniżej 0ºC, przy której nasycone kwasy tłuszczowe wytrącają się i mogą zostać usunięte. Olej jest teraz bardziej przejrzysty i jeszcze bardziej czysty.

4. FILTRACJA

W tym procesie eliminowane są substancje lotne odpowiedzialne za rybi zapach. Olej jest mieszany ze specjalną glinką robioną z popiołu wulkanicznego. Jest to naturalne źródło węglanu wapnia, który łączy się ze wszystkimi niepożądanymi zanieczyszczeniami tak, aby łatwo je było usunąć.

5. CZYSZCZENIE PARĄ WODNĄ

Ostatnie czyszczenie, olej jest uderzany strumieniem pary pod ciśnieniem blisko 20 atmosfer. Takie zderzenie z parą usuwa z oleju ostatnie resztki zanieczyszczeń, w tym resztki glinki pozostałe z poprzedniego procesu. Po dezodoryzacji olej jest niemal całkowicie pozbawiony rybiego smaku i zapachu.

6. GOTOWY PREPARAT

W trakcie naturalnego procesu uzyskiwania oczyszczonego oleju nie są dodawane żadne sztuczne bądź chemiczne środki. Nie występuje żadna ingerencja w strukturę oleju.

Specjalne procesy oczyszczania oraz niezależne testy zapewniają, że oleje zawarte w EQUAZEN® spełniają najsurowsze normy czystości Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Unii Europejskiej.