EQUAZEN (dawniej eye q) – kompleksowe wsparcie rozwoju dzieci

Oto historia mamy i jej dzieci Emila, Eryka i Elizy, borykających się z problemami neurorozwojwymi. Posłuchajcie jej relacji, w której opowiada jak suplementacja EQUAZEN® (dawniej eye q) wpłynęła na ich codzienne funkcjonowanie: rozwój mowy, koncentracje i wsparła specjalistyczne terapie, w których dzieci uczestniczą.

Zadanie, z którym mierzy się każdy rodzić

Dbanie o prawidłowy rozwój dzieci jest zadaniem, z którym musi się zmierzyć każdy rodzic. Z całą pewnością nie należy ono do łatwych, tym bardziej, jeśli dziecko boryka się z deficytem uwagi, zmaga się z zaburzeniami koncentracji, trudnościami w mowie czy też jest nadpobudliwe. W każdej z tych sytuacji rodzice potrzebują specjalistycznego wsparcia. Z myślą o ich szczególnych potrzebach, we współpracy ze specjalistami powstał wyjątkowy preparat – EQUAZEN®, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Neurologów Dziecięcych. Jego skuteczność we wspieraniu rozwoju dzieci potwierdzają zarówno badania kliniczne, jak i rodzice stosujący suplement u swoich pociech. Na czym polega jego działanie i czy jest skuteczny? Poszukajmy odpowiedzi na te pytania.

Czym jest EQUAZEN® (dawniej eye q)?

EQUAZEN® jest specjalistycznym preparatem wspierającym pracę mózgu, przeznaczonym do stosowania u dzieci, u których stwierdza się m.in.: opóźniony rozwój mowy, deficyty uwagi, problemy z koncentracją uwagi, opóźniony rozwój nauki pisania i czytania, a także problemy z zachowaniem, takie jak nadpobudliwość, impulsywność oraz skłonność do agresji. To suplement diety w formie płynu dla młodszych dzieci i kapsułek do połykania i żucia dla starszych dzieci i młodzieży.

Skład produktu oparty jest na starannie wyselekcjonowanych i odpowiednio zbilansowanych kwasach tłuszczowych omega-3 i omega-6 pozyskiwanych z mięśni ryb oraz wiesiołka. Wszystkie składniki spełniają najwyższe normy jakości i czystości. Preparat nie zawiera glutenu, laktozy, sztucznych barwników i konserwantów. EQUAZEN®, podobnie jak inne suplementy, stosuje się jako uzupełnienie zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia.

Dlaczego warto?

Skuteczność suplementu diety EQUAZEN® (dawniej eye q) potwierdzają badania kliniczne oraz rekomendacje Polskiego Stowarzyszenia Neurologów Dziecięcych. Potwierdzają ją także opinie rodziców, którzy zdecydowali się zastosować suplement u swoich dzieci borykających się z problemami neurorozwojowymi. Jak twierdzą, włączenie preparatu do codziennej suplementacji stało się dla nich ogromnym wsparciem i wspomogło prowadzone terapie, w rezultacie znacznie poprawiło codzienne funkcjonowanie dziecka.

Ich zdaniem długotrwałe i systematyczne stosowanie suplementu wspomaga rozwój mowy, ogólnej koncentracji, a także znacznie poprawia się ich zachowanie. Dla dzieci neurotypowych przebywanie w miejscach ogólnodostępnych, takich jak sklep czy basen, nie stanowi już takiego wyzwania i nie budzi lęku, pojawia się natomiast akceptacja nowych zmian, umożliwiająca skorzystanie ze środków transportu publicznego, np. autobusu. Znika natomiast przyzwyczajenie do jednostajności.

W przypadku dzieci z opóźnionym rozwojem mowy połączenie suplementacji EQUAZEN® (dawniej eye q) z terapią u specjalisty sprawia, iż po około 4-5 miesiącach mowa swoista (zrozumiała tylko dla dziecka) zostaje zastąpiona mową normalną (zrozumiałą dla wszystkich), w której pojawiają się krótkie zdania zawierające logiczne komunikaty.

Rodzice zauważają także, iż systematyczna i długotrwała suplementacja preparatu EQUAZEN® poprawia komunikację niewerbalną dzieci (staje się ona adekwatna do sytuacji) i wspomaga ich ogólny rozwój, m.in. przyspiesza naukę chodzenia i wykonywania niektórych czynności, które dzieci wykonują same, np. ubieranie się.

Sprawia, że rozwijają się bardziej harmonijnie. Jedna z mam, zapytana o to, w jaki sposób systematyczne zażywanie suplementu EQUAZEN® (dawniej eye q) wpłynęło na rozwój jej córki borykającej się z problemami neurorozwojowymi, odpowiedziała: „Uważam, że EQUAZEN® wspomogło jej ogólny rozwój, ponieważ mając sześć miesięcy, ona już zaczęła chodzić. Uważam również, że ona jak na dziecko w tym wieku bardzo dużo potrafi, ponieważ samodzielnie się ubiera i rozbiera. Potrafi również wiele rzeczy zakomunikować w sposób niewerbalny – to, czy trzeba ją przebrać, lub co by chciała dokładnie do jedzenia”.

U dzieci z nadpobudliwością psychoruchową, ze skłonnością do zachowań agresywnych po systematycznym przyjmowaniu preparatu EQUAZEN® rodzice zauważyli wzbudzoną ciekawość i zwiększoną chęć uczestnictwa w terapii, jak również większe zaangażowanie na zajęciach, co zgodnie podkreślają również terapeuci. Dzieci takie stają się bardziej wrażliwe, łatwiej wyrażają emocje, umieją też rozpoznać je u innych i adekwatnie na nie reagować.

Bezcenne wsparcie

Rodzice dzieci nieneurotypowych zgodnie twierdzą, że EQUAZEN® stał się dla nich wsparciem, znacznie ułatwiającym wykonywanie wraz z dziećmi wielu codziennych czynności. Jest to możliwe dzięki temu, że po włączeniu suplementacji zachowanie dzieci uległo znacznej poprawie. W konsekwencji rodzice nie muszą już mierzyć się z napiętnowaniem ze strony innych, wynikającym z zachowania ich pociech w sposób odbiegający od ogólnie przyjętych norm, charakterystycznych dla dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi.

Ponadto obserwowanie postępów dzieci w zakresie ogólnego rozwoju jest dla rodziców źródłem radości, a znikanie kolejnych problemów – związanych chociażby z wyjściem na zakupy czy basen – krokiem milowym w codziennym ich funkcjonowaniu i dalszym rozwoju.